LED Light Therapy for Skin: Funguje to?

LED Light Therapy for Skin: Funguje to?

Zahrnujeme produkty, o kterých si myslíme, že jsou užitečné pro naše čtenáře. Pokud si nakoupíte odkazy na této stránce, můžeme získat malou provizi. Tady je náš proces.

Lidé si mohou vybrat, že mají LED světelnou terapii v dermatologově kanceláři nebo používat zařízení doma. kůže. K vidění výsledků je nezbytné několik ošetření. Pokrýváme také možné vedlejší účinky.

Co to je?

LED znamená diodu emitující světlo. Tato světla se používají od šedesátých let, ale lidé je teprve nedávno začali používat jako kožní ošetření.

NASA původně vyvinula LED světla pro experimenty růstu rostlin v prostoru.

Od té doby však LED diody prokázaly slibné výsledky v hojení ran a růstu lidské tkáně. hloubky. Tato penetrace může vyvolat biologické procesy, které pomáhají pokožce omladit a uzdravit. v kůži. Toto snížení aktivity způsobuje, že žlázy produkují méně oleje, což možná zlepšuje příznaky akné.

Modré světlo může také zabít typ bakterií, které přispívají k akné tím, že způsobují zánět.

Výzkum zvířat ukazuje, že modré světlo může zlepšit hojení popálenin třetího stupně.

červené světlo

Červené LED světlo může zlepšit zjizvení a známky stárnutí, jako jsou vrásky. Může to udělat tím, že působí na fibroblasty, což jsou kožní buňky, které jsou zodpovědné za produkci kolagenu.

kolagen je protein v kůži a dalších pojivových tkáních. Hraje roli při hojení kůže. Tělo produkuje méně kolagenu, když člověk stárne, což způsobuje, že kůže vykazuje známky stárnutí.

červené světlo také snižuje zánět kůže. LED světelná terapie může pomoci léčit různé kožní problémy, včetně:

 • Akné
 • Dermatitida
 • Dulla kůže
 • Zjizvení
 • Příznaky stárnutí, včetně vrásek a věkových spotů
 • Poškození slunce
 • Hojení ran
 • Další zánětlivé kožní stavy

Jednou z hlavních výhod léčby LED Light je jeho bezpečnostní záznam. Podle výzkumu má LED světelná terapie vynikající bezpečnostní profil.

neobsahuje UV paprsky, které mohou být škodlivé pro pokožku. LED terapie je proto vhodná pro https://recenzeproduktu.top/ pravidelné používání. Ošetření je také bezpečné pro všechny typy a barvy kůže.

Funguje to?

Výzkum naznačuje, že LED světelná terapie může být účinná pro hojení ran a další typy poškození kůže.

V minulosti, námořnictvo SEALS Používá LED světelná terapie, která pomáhá léčit rány. Léčba vedla ke zlepšení o více než 40% při zranění muskuloskeletálních členů u členů týmu. Zkrátil také dobu hojení ran.

Pokud jde o kosmetické procedury, přehled několika studií naznačuje, že zařízení LED Light Therapy mohou zlepšit rozsah kožních stavů, včetně psoriázy a mírného až středního akné.

Podle americké akademie dermatologie uvidí většina lidí s akné zlepšení svých příznaků z používání LED světelné terapie, ale neměli by očekávat, že se všechny akné vyjasní.

Je nutné mít několik léčebných relací Než si všimnete zlepšení vzhledu kůže. Lidé obvykle vidí nejlepší výsledky několik týdnů po jejich poslední léčbě.

Může být také nutné mít následné relace, aby se tyto výsledky udržely.

Domácí zařízení jsou obvykle méně účinná než profesionální ošetření.

Bezpečnostní a vedlejší účinky

Obecně je terapie LED Light Bezpečná. Postup je neinvazivní a nezpůsobuje pálení nebo bolest. Odborníci však upozorňují, že dlouhodobé účinky těchto zařízení zůstávají neznámé.

krátkodobé vedlejší účinky jsou vzácné. Pokud k nim dojde, mohou zahrnovat:

 • Zánět
 • Rashes
 • zarudnutí kůže
 • Něha

Jednotlivci by neměli používat LED terapii, pokud užívají určité léky, jako je isotretinoin (accutane), pro akné nebo používat topické ošetření, které způsobují citlivost na sluneční světlo.

Lidé s kožními podmínkami by měli před použitím LED světelné terapie hovořit s dermatologem.

Jak používat

LED Light Therapy se může konat v kanceláři profesionála nebo doma pomocí domácího zařízení.

Během profesionálního ošetření může dermatolog požádat osobu, aby si ležela pod LED světla, nebo může použít LED hůlku na kůži.

Každá relace trvá přibližně 20 minut, a může být nutné až 10 relací. nutné. Mohou však být méně efektivní než profesionální ošetření.

Při používání domácího zařízení je důležité dodržovat pokyny výrobce. Tato zařízení obvykle přicházejí ve formě masky, kterou člověk aplikuje na obličej několik minut nebo hůlka, kterou používají na kůži.

LED světelná terapie je vhodná pro použití na jakékoli části těla, včetně obličeje, rukou, krku a hrudníku.

Po ošetření není nutná doba zotavení.

shrnutí

LED světelná terapie se zdá být bezpečným ošetřením pro několik kožních stavů, včetně akné, stárnutí kůže, kožních ran a dalších problémů.

výzkum naznačuje, že tato terapie nabízí slibné výsledky, ačkoli lidé by neměli očekávat 100% zlepšení. Výsledky také nejsou vždy trvalé, takže může být nutná následná léčba.

Profesionální ošetření jsou obvykle účinnější než domácí ošetření.

Lidé, kteří by se chtěli dozvědět více o terapii LED Light, by měli mluvit s dermatologem.

 • Atopická dermatitida/ekzém
 • Kosmetická medicína/Plastická chirurgie

Dnešní lékařské zprávy mají přísné pokyny pro sourcing a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí, institucí akademických výzkumů a lékařské časopisy a asociace. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

Contents